خواص خاویار

caviyar

خواص خاویار

پروتئین موجود در خاویار شامل اسیدهای آمینه آرزین، هیستامین، ایزولوسین، لیزین و میتونین است.

چربی موجود در خاویار به دو دسته عمده تقسیم می‌شود که عبارت است از: ۲۵ درصد کلسترول و ۷۵ درصد لستین.

مصرف خاویار از چه بیماری هایی جلوگیری می کند؟

بسیاری از بیماران پس از مصرف خاویار بهبود می‌یابند. مصرف خاویار از ابتلا به افسردگی و بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری می‌کند. غلظت اسیدهای چرب از نوع امگا ۳ در خاویار بسیار زیاد است. خاویار به بیماران تحت شیمی درمانی توصیه می‌شود چراکه موجب افزایش قوای جسمی می‌شود.

همچنین خاویار سرشار از ترکیبی به نام «Ctacosand» است که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند است و در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می‌شود. این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین (پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی دارد و باعث بهبود عملکرد آن می شود. به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول‌های عصبی بسیار مؤثر است.

آیا خاویار در پیشگیری از سرطان نقش دارد؟

در کشورهایی که مصرف خاویار در عادات غذایی مردم جای دارد، میزان ابتلا به افسردگی بسیار کمتر از دیگر کشورهاست. اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در خاویار از افزایش کلسترول خون جلوگیری می‌ کند. همچنین مصرف خاویار از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری می‌شود.

مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های آرتریت روماتوئید (التهاب مفاصل)، بیماری‌های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان مؤثر است.

بهبود کم خونی و فقر آهن با مصرف خاویار

خاویار سرشار از آهن است. به همین دلیل مصرف آن در افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن توصیه می‌شود.

مصرف خاویار در دوره بارداری

خاویار ارگانیک بدون سموم، مواد شیمیایی و آفت کش‌هاست و مصرف آن در زنان باردار باعث افزایش رشد مغز، چشم و هوش جنین می‌شود.

مصرف خاویار در ورزشکاران

مصرف خاویار در ورزشکاران موجب افزایش حجم عضلات و بهبود گردش خون در بدن می شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید