قیمت خاویار در ایران

Caviar price in Iran

قیمت خاویار در ایران

ایران بزرگترین و اصلی ترین تولید کننده و صادر کننده خاویار در دنیا است. مسائلی مثل قاچاق خاویار و صید بی رویه ماهیان خاویاری موجب ممنوعیت صید این ماهی از طرف سازمان شیلات ایران شده است.
در ایران دو نوع خاویار دریایی و پرورشی وجود دارد. خاویار بلوگا یکی از مهمترین خاویار های صادراتی ایران است. این نوع خاویار از فیل ماهی استخراج می‌شود. فیل ماهی بزرگ ترین گونه ماهی خاویاری در دریای خزر است که حدود ۱۲ سال طول می‌کشد تا این ماهی به مرحله بلوغ و خاویار دهی برسد. همچنین چون این ماهی ها هر دو تا سه سال یک بار تخم ریزی می‌کند، خاویار به دست آمده از آن بسیار با ارزش است. به همین دلیل خاویار بلوگا گران‌تر از سایر انواع خاویار است.
خاویار بلوگا به خاطر قیمت بالا و ارزشمند بودن به الماس ایرانی شهرت دارد.
برای بسیاری این سوال پیش می‌آید که قیمت خاویار چند است.
برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که چند نوع خاویار در ایران تولید می‌شود که هر کدام کیفیت و خاص خاص خود را دارد. خاویار های موجود در بازار بسیار متفاوت اند. قیمت خاویار با توجه به وضعیت اقتصادی در نوسان است. قیمت خاویار با توجه به دریایی یا پرورشی بودن ماهی خاویاری سنجیده می شود.
متاسفانه در ایران خاویار در سفره های مردم جای چندانی ندارد و بیشتر خاویار تولید شده در ایران به کشورهای همسایه صادر میشود.
برخی افراد سودجو تخم ماهیان دیگر را رنگ می کنند و به جای خاویار اصل ایرانی به فروش می رسانند. باید توجه داشته باشید که خاویار اصیل ایرانی دانه‌های درشتی دارد پ، رنگ آن از خاکستری روشن تا سیاه است و طعم و عطر بسیار مطبوعی دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید