خاویار جایگزین مناسب مکمل های ورزشی

Caviar is a suitable alternative to sports supplements

خاویار جایگزین مناسب مکمل های ورزشی

ورزش بدنسازی یک ورزش علمی محسوب می‌شود که در آن در کنار ورزش، تغذیه نیز اهمیت بسیاری دارد. در این ورزش نقش مکمل های ورزشی را نمی توان نادیده گرفت. تغذیه اصولی باعث افزایش حجم عضلات در بدن می شود. به همین دلیل ورزشکار نیاز دارد که پروتئین کافی را به بدن خود برساند.
خاویار یکی از مواد غذایی حاوی پروتئین است که برای عضله سازی بسیار مفید است. خاویار بهترین منبع برای پروتئین است. خاویار از جمله مواد غذایی است که در حجم کم آن، مواد مغذی بسیاری وجود دارند.
همچنین خاویار سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا ۳ است. برخی برای جبران امگا ۳ موجود در بدن به استفاده از قرص های حاوی امگا ۳ روی می آورند. اما باید بدانید در عین حال که مصرف امگا ۳ برای بدن ضروری است، مصرف این قرص ها عوارض جبران نشدنی بسیاری دارند.
خاویار یکی از منابع غنی از امگا ۳ است که برخلاف قرص های امگا ۳ عوارض ندارد. امگا ۳ طبیعی موجود در خاویار موجب کاهش التهاب ها و سلامت مفاصل می شود که هر دوی این موارد به افزایش بازدهی ورزشی کمک می کند.
ورزشکاران علاوه بر پروتئین، به آهن نیز نیاز دارند. چون آنان به طور طبیعی فعالیت بدنی دارند و زیاد عرق می کنند، بنابراین بدن آنان به آهن زیادی نیاز دارد. از طریق مصرف خاویار می‌توان آهن مورد نیاز بدن را تامین کرد.
یکی از مشکلاتی که اغلب مردم دنیا با آن روبرو هستند، کمبود ویتامین D در بدن است. ویتامین D در ساخت عضلات بسیار مهم است و موجب عملکرد بهتر عضلانی و اسکلتی بدن می‌شود. ویتامین D موجود در خاویار حجم عضلانی بدن را ارتقا می دهد.
از دیگر مواد معدنی مورد نیاز ورزشکاران پتاسیم است که به میزان کافی در خاویار وجود دارد. پتاسیم سبب کاهش عصبانیت و در نتیجه افزایش شادابی و تحرک افراد می شود. کمبود پتاسیم در بدن بر ماهیچه ها و اعصاب اثرگذار است. بنابراین با مصرف خاویار می‌توان از کمبود پتاسیم در بدن جلوگیری کرد.
برخی از ورزشکاران برای جبران کمبود این ویتامین ها در بدن به مصرف مکمل های غذایی روی می آورند. ضررها و آسیب های این مکملها بر بدن شناخته شده است. توصیه ما به ورزشکاران این است که به جای مصرف مکمل های غیر مفید، به مصرف خاویار روی بیاورند.
خاویار یک ماده غذایی بسیار مقوی و کامل است که تمام ویتامین های مورد نیاز ورزشکاران را تامین می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید