نگهداری خاویار

بلوگا

نگهداری خاویار

خاویار سرشار از ویتامین هاست که برای بدن بسیار مفید است. مصرف خاویار برای تمام سنین توصیه می‌شود. از آنجا که خاویار ماده گران‌قیمتی است، معمولاً سوال می شود که چطور می‌توان عمر خاویار را طولانی تر کرد و آن را بیشتر نگه داشت و از فساد آن جلوگیری کرد.
مدت زمانی که می توان خاویار را در دمای  ۰ تا ۳ درجه سانتی گراد نگهداری کرد، ۵ ماه است. اگر بسته بندی خاویار باز نشود و پلمپ بماند، در دمای یخچال چندین ماه سالم می ماند.
اگر خاویار را باز کردید، باید در دمای یخچال نگهداری شود و در چند هفته نیز مصرف شود.
بر روی بسته بندی خاویار تاریخ انقضای آن ذکر شده است. بعد از باز کردن درب محصول باید تا ۱۰ روز آن را مصرف کرد.
توصیه می‌شود که خاویار را فریز نکنید. همواره توجه داشته باشید که خاویار را باید در یخچال و در محیط سرد نگهداری کرد. بهتر است وقتی بسته بندی خاویار باز می شود، در یک وعده مصرف شود. اگر توجه کنید می بینید که بسته بندی های خاویار در ظرف های بسیار کوچک  است. به این دلیل که خاویار در یک وعده مصرف شود.
وقتی بسته بندی خاویار را باز می کنید، اگر در یک وعده مصرف نشود، ممکن است طعم خاویار تغییر کند یا خیلی زود فاسد شود. خوردن خاویار فاسد نیز عوارض گوارشی به دنبال دارد.
توجه داشته باشید که هیچ‌گاه خاویار را فریز نکنید و از یخ زدن آن جلوگیری کنید. خاویار باید در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود.
خاویاری که از ما خرید می کنید، در بسته های عایق به همراه آیس پک برای شما ارسال می شود.
برای جلوگیری از تغییر طعم و بافت خاویار توجه داشته باشید که خاویاری که باز شده است را طی سه تا پنج ساعت پس از باز شدن بسته بندی مصرف کنید.
بعد از باز کردن بسته بندی خاویار نکات زیر را رعایت کنید:
– خاویار بازشده را در معرض هوای آزاد قرار ندهید.
– اگر خاویار را در یک وعده مصرف نکردید، پس از مصرف بلافاصله در ظرف را ببندید.
– بهتر است خاویار را برای مدت طولانی نگهداری نکنید.
– برای نگهداری خاویار در یخچال درب ظرف را ببندید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید