خاویار طلایی

Golden caviar

خاویار طلایی

خاویار یکی از بهترین غذاهای دریایی محسوب می شود که انواع مختلفی دارد. از آن جمله می‌توان به خاویار بلوگا، آسترا، سوروگا و بری اشاره کرد که هر کدام ارزش غذایی و اقتصادی متفاوتی دارند. خاویار در رنگ های طلایی، خاکستری تا سیاه و سرخ دیده می شود.
هر چه رنگ خاویار به طلایی نزدیک‌تر باشد، خاویار مرغوب تر است. خاویار طلایی یکی از مرغوب ترین خاویار های ایران به شمار می رود که از دل ماهی خاویاری استخراج می شود. درخشندگی این محصول موجب شده است به آن لقب الماس ایرانی بدهند.
دریای خزر ۹۳ درصد از خاویار دنیا را در خود جای داده است. خاویار طلایی به علت کمیاب بودن قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع خاویار دارد. این نوع خاویار رنگ قهوه ای روشنی دارد و به همین دلیل به آن خاویار طلایی می گویند.
خاویار طلایی از گونه خاصی از ماهی خاویاری به نام تاس ماهی استخراج می‌شود. خاویار آسترا طعم مطلوبی دارد. نام دیگر خاویار طلایی، خاویار آسترا است. این نوع خاویار به دلیل رنگ روشنی که دارد، به خاویار طلایی شهرت یافته است.
خاویار طلایی به دو صورت دریایی و پرورشی در بازارها عرضه می شود. نوع دریایی این خاویار به دلیل کمیاب بودن، گران تر است.

ویژگی های خاویار طلایی اصل

۱. خاویار طلایی اصل در رنگ های طلایی روشن تا قهوه ای تیره دیده می شود.
۲. خاویار طلایی اصل مزه گردوی تازه میدهد.
۳. گاهی این خاویار به رنگ زیتونی نیز دیده می‌شود.
۴. سایز دانه های خاویار طلایی متوسط است.

خواص خاویار طلایی

خاویار طلایی سرشار از ویتامین ها، املاح معدنی، پروتئین و چربی های مفید است. مصرف خاویار طلایی از ابتلا به بیماری‌های التهاب مفاصل، مشکلات دستگاه گوارش و سرطان های مختلف پیشگیری می کند.
خاویار طلایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. به همین دلیل برای درمان افسردگی و بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید است. خاویار برای افرادی که به کم خونی ناشی از فقر آهن دچار هستند نیز بسیار مفید است.
مصرف خاویار برای دوره نقاهت پس از بیماری و جراحی نیز توصیه می‌شود. زیرا ویتامین های موجود در خاویار، توان از دست رفته بیمار را به او باز می گرداند.

خاویار برای ورزشکاران

مصرف خاویار به ورزشکاران بسیار توصیه می شود. سطح پروتئین خاویار بسیار بالاست و برای تقویت ماهیچه ها و عضلات بسیار موثر است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید