قیمت یک کیلو خاویار

Price of one kilo of caviar

قیمت یک کیلو خاویار

ایران بزرگترین صادر کننده خاویار در دنیاست. بیشترین میزان خاویار صادراتی از ایران اول به انگلیس و بعد به آلمان انجام می شود. بیشترین میزان خاویار دنیا از ماهیان خاویاری دریای خزر استخراج می شود.
قیمت خاویار بر اساس هزینه‌های تولید، ارسال و هزینه های تعیین شده برای مجوز ها برآورد می‌شود؛ زیرا صادرات خاویار به مجوز نیاز دارد. همچنین قیمت هر کیلو خاویار به نوع خاویار بستگی دارد.
مهم‌ترین خاویار های معروف ایرانی عبارتند از: خاویار بلوگا، خاویار سوروگا، خاویار آسترا و خاویار بری.
مرغوبترین نوع خاویار، خاویار بلوگا است. این خاویار از شکم فیل‌ماهی استخراج می شود. هرچه دانه های خاویار درشت تر باشد، کیفیت آن بهتر است. رنگ خاویار بلوگا خاکستری است.
خاویار های موجود در بازار قیمت های متفاوتی دارند. با توجه به نوسانات ارزی اخیر، قیمت caviyar نیز در نوسان است. باید به این نکته توجه داشت که قیمت خاویار دریایی از Cavyar پرورشی بیشتر است. البته برخی از افراد سودجو تخم ماهیان دیگر را به جای خاویار اصیل ایرانی با قیمت های بالایی به فروش می رسانند. با خرید خاویار از مراکز معتبر مطمئن شوید که خاویار اصل دریافت می‌کنید.
وضعیت صادرات Caviar ایران در چند سال اخیر رو به بهبود است. خاویار ایرانی به خاطر کیفیت خوبی که دارد، در بازارهای جهانی مشتریان بسیاری دارد.
قیمت هر کیلو خاویار ایران چند است؟ در سال های اخیر به دلیل صید بی رویه ماهیان خاویاری دریای خزر، این ماهیان در معرض انقراض قرار دارند. همین امر سبب شده است تا سازمان شیلات صید ماهیان خاویاری را ممنوع اعلام کند. این موضوع سبب شده است که تولید کنندگان خاویار به پرورش ماهیان خاویاری اقدام کنند.
خاویار پرورشی چه خواصی دارد؟
خواص خاویار پرورشی با خاویار دریایی یکسان است. در سال‌های اخیر فروش خاویار در بازارهای داخلی نیز رونق گرفته است. افزایش عرضه و آشنایی مردم با خاویار سبب شده است این خوراکی مغذی وارد سفره‌های مردم شود. البته قیمت Caviar بسیار بالاست و تمام مردم توان خرید آن را ندارند. خاویار اصیل ایرانی فواید و خواص بسیاری دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس بگیرید